Pečující osoba v dětské skupině - chůva / učitelka ve školce

Mini Školka Jarní - dětská skupina, z.s.

Místo práce: Česká republika Jihomoravský kraj Brno-město Brno

Druh práce: Jiné

Před 35 dny
Přejít k odpovědi
Mzda 170 – 180 Kč / hod

O nás

Jsme stabilní a rozvíjející se menší síť dětských skupin v Brně. Přijímáme děti od 2 let až po první třídu, zpravidla nejvíce dětí je ve věku 2-4 roky.

Naším konceptem je pečovat o děti s láskou, úsměvem a respektem, zároveň s pochopením stanovit zdravé hranice a úctu k druhým. Naše péče obsahuje prvky Montessori pedagogiky, zakládáme si na různorodosti aktivit a ukázání dětem vše co náš svět nabízí.

Dohromady máme 6 dětských skupinek v lokalitách: Brno - střed (Školka Orlí, Školka Vlněnka), Brno - Štýřice (Školka Spielberk), Brno - Maloměřice a Obřany (Školka Jarní)

Rádi bychom přijali do týmu stabilního a flexibilního dohodáře od 4/2024 nebo 5/24 - např. studentku pedagogické VŠ apod. V budoucnu při spokojenosti možnost navýšení úvazku.

Náplň práce:

NÁPLŇ PRÁCE

  • Péče o děti ve věku od 2 let do zahájení povinné školní docházky zaměřená na zajištění potřeb dětí a jejich rozvoj

  • Vedení dětí k zodpovědnosti a samostatnosti, upevňování kulturních, hygienických, sociálních návyků a základů společenského chování, nácvik denních činností a pomoc při hygieně

  • Příprava a realizace aktivit s ohledem na vzdělávací potřeby dětí

  • Předškolní příprava

  • Vymýšlení a vytváření pomůcek

  • Spoluorganizace akcí, účast (besídky, přespávání, dílničky...)

  • Dodržování etických principů při práci a vedení dětí k morálním hodnotám

  • Uplatňování zásad zdravého životního stylu podle věku dítěte

  • Základní provozní zajištění (naplnění myčky apod.)

  • Komunikace s rodiči při předávání dětí v ČJ i AJ

Co od Vás očekáváme:

Paní učitelka / pan učitel by měli být osoba:

  • Nadšená a zapálená pro profesi, kreativní

  • Láskyplná, trpělivá, ale umí s respektem ukázat hranice

  • Pracovitá a schopná (nemá problém sama zvládnout 6 dětí či 24 s dalšími dvěma kolegy, aktivně se jim věnovat)

  • Loajální, spolehlivá, kolegiální a přátelská (opakem je "ježiši, zas mám pokrýt směnu za X")

  • Pro každou akci (na zahradě s dětmi rýpete v záhonku, kluziště nebo výlet Vás neděsí)

  • Přinášející pozitivní atmosféru a vstřícnost, racionální pohled, zdravou úctu a pokoru k práci (nechceme klevety, neuctivost k sobě, dětem, vedení, rodičům - ani za zavřenými dveřmi)

  • Otevřená dalšímu vzdělávání, se zájmem se orientovat v moderních pedagogických přístupech

  • Mít opravdu rád děti, umět to s nimi, kontakt s nimi Vás prostě baví

  • Fyzicky fit, reprezentativní, a usměvavá

  • Mít zájem o dlouhodobou spolupráci

Mít / ovládat:

  • Čistý trestní rejstřík

  • Český rodilý mluvčí

  • Vzdělání střední pedagogické, zdravotnické, nebo sociální, akreditovaný Kurz chůvy, vyšší odborná škola pedagogická, nebo VŠ pedagogického směru

  • Základní znalost na počítači a mobilu

  • Aktivní hra na klavír (opravdu velice dobrá, máme rádi i "podkres" při volné hře nebo při dnu otevřených dveří)

  • Aktivní angličtina (C1 - jste schopni v šatně s rodičem řešit adaptaci i odplenkování bez nervozity, nebo přejít na pohovoru do angličtiny bez chyb)

  • Výhodou znalost: logopedie, jógy, fyzioterapie, polytechnické výchovy, Montessori pedagogiky, hra na kytaru, další cizí jazyk, snoezelen, eko výchova, fyzikální pokusy pro děti, Canva, folklorní tanec a zpěv, organizace kroužků a příměstských táborů

Nabízíme:

  • Práci na směny 9h a 4,5h

  • Lokality v dobré dopravní dostupnosti

  • Stabilní a zavedenou společnost s dobrou reputací

  • Milý a stálý kolektiv

  • Připravené prostředí s kvalitními hračkami a pomůckami, hojně vybavené zázemí

  • 3 pečující osoby na 24 dětí

  • Ošatné - firemní oblečení

  • Celozávodní obědy při dlouhých směnách

  • Hrazené vzdělávání v oboru

Životopis a co následuje:

Budeme se těšit na zaslání životopisu! Prosíme o zaslání životopisu včetně informací o dokončeném studiu, nynějším pracovišti/studiu, úrovni angličtiny a hry na klavír, a nedávných kontaktů pro referenci vč. jména reference, pozice, telefonního čísla (reference ověřujeme). Prosíme o přiložení aktuální fotografie a Vašich časových možností.

Vybraným se ozveme.

První schůzka bude převážně seznamovací, přejdeme chvíli do angličtiny a vyzkoušíme si hru na klavír, případně kytaru. Povíme si naše i Vaše představy a možnosti. Prosím přineste si své portfolio, pokud ho máte.

Děkujeme a budeme se moc těšit na seznámení a možnou spolupráci s Vámi.